„Lapseks olemise rõõm” toob Eesti Kontserdi majadesse lastekontserdid ning esitleb värskeid lastelaule

„Lapseks olemise rõõm” toob Eesti Kontserdi majadesse kolm lastekontserti, mis leiavad aset sel pühapäeval, 16.oktoobril Estonia kontserdisaalis, esmapäeval, 17. oktoobril Pärnu kontserdimajas ning teisipäeval, 18. oktoobril Tartus Vanemuise kontserdimajas.

Kaasa teevad Tallinna Politseiorkester, Eesti Raadio Laste Laulustuudio ningPõlva ja Räpina muusikakoolide laululapsed. Kontserte juhivad näitlejad Linda Porkanen ja Maria Annus Vanemuise teatrist, erikülaliseks on armastatud laulja Stefan; kontserdi lavastajaks on Priit Strandberg.

Isa ja taadiga onni ehitamine, perega matkamine, mereseiklused ja toredate tähtpäevade tähistamine – need on vaid mõned tegevused ja teemad, mis kontserdi lauludes kõlavad ning mis toovad väikestel inimestel sära silma. Hea laulu kriteeriumiteks peab Tallinna Politseiorkestri dirigent Riivo Jõgi, seda, et lugu oleks rõõmus, meelde- ning kummitama jääv.

„Lastekontserdist võivad rõõmu leida ka täiskasvanud – selsamal põhjusel, miks meile suurena meeldib endiselt lugeda Eno Rauda või Astrid Lindgreni tuntud lasteraamatuid, on tervendav kuulata suurena lastele loodud ning laste poolt esitatud laule. Mingit viisi seob see meid oma lapsepõlvega uuesti kokku ning annab uut perspektiivi. Teisalt on lihtsalt väga tore kuulata väga musikaalseid lapsi, nüüdseks ainsa täisprofessionaalse Eesti puhkpilliorkestri saatel,” täpsustab lavastaja Priit Strandberg.

Politsei- ja Piirivalveamet kuulutas 2018. aastal välja 100. aastapäevaks lastelaulude konkursi „Lapseks olemise rõõm“. Kontserdil kõlavad konkursile esitatud lood ning tuntud Eesti heliloojate Andres Valkoneni, Priit Pajusaare, Siim Aimla, Toomas Rulli jt just selleks kontserdiks loodud laulud. Priit Strandbergi lavastus teeb kontserdi kogu pere jaoks lõbusaks ja meeldejäävaks sündmuseks. Kontserdiga esitleb Tallinna Politseiorkester uut plaati ja noodivihikut.

Vaata täpsemat infot sündmuse kohta: Lapseks olemise rõõm – Eesti Kontsert (concert.ee)

Piletid sündmustele saadaval Piletilevist või Piletimaailmast.

Jälgi Eesti Kontserti sotsiaalmeedias:

Facebook / Instagram

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika